Muzički centar
  • Почетна
  • О нама
    • Документа
  • Фестивали
  • Ансамбли
    • Градски камерни оркестар Шлезингер
    • Крагујевачки симфонијски оркестар
    • Градски академски оркестар акордеониста
    • Градски камерни хор Лицеум
    • Градски дечји хор Мали Лицеум
  • Вести
  • Концертна сезона
  • Галерија
  • Контакт
10/06/2022

Крагујевачки симфонијски оркестар – Дарио Ђорђеле и Игор Зобин

Крагујевачки симфонијски оркестар – Дарио Ђорђеле и Игор Зобин
10/06/2022

Крагујевачки симфонијски оркестар
Уторак 21. јун Свечана сала Прве Крагујевачке гимназије од 20 часова
Крагујевачки симфонијски оркестар
солиста бас-баритон Дарио Ђорђеле (Италија)
диригент Игор Зобин (Италија)
Сарадња са Италијанским институтом за културу у Београду и Piccolo opera фестивалом из Трста

                                             ПРОГРАМ

Оторино Респиги : Антички плесови и арије, Свита бр. 3

Otorino Respighi : Antiche danze ed arie Suite III

Italiana

Aria di corte

Siciliana

Passacaglia

Антонио Салијери : Венецијанска симфонија

Antonio Salieri : Sinfonia Veneziana

Allegro assai

Andantino grazioso

Presto

Доменико Чимароза : Капелмајстор

Domenico Cimarosa :Il maestro di capellа

ИГОР ЗОБИН диригент, акордеониста и композитор, рођен је у Трсту, територији богате културом и различитим музичким утицајима. Као дете је заволео хармонику; иако није рођен у музичкој породици, почео је да прави прве кораке у свету музике, похађајући часове хармонике код проф. Норине Добриле у реномираном музичком институту Глазбене матице у Трсту. Већ у старту је показао велику уметничку склоност, толико да је са девет година победио на међународном такмичењу у Тревизу. Од деведесетих па надаље, као солиста у разним камерним саставима освојио је бројна прва места и пласмане на тридесетак међународних и националних такмичења, укључујући Италију, Словенију, Хрватску, Аустрију, Мађарску и Француску. Освојио је треће место у највишој категорији на 52. Светском Купу акордеониста, као и изузетно прво место на 11. ТИМ међународном музичком такмичењу за извођаче, који окупља око 4000 учесника из целог света, а које је организовао чувени италијански музичар Луиђи Фајт. Игор Зобин је дипломирао хармонику на Конзерваторијуму Г. Росини у Пезару, композицију на Конзерваторијуму Г. Тартинија у Трсту под руководством професора Фабија Нидера и Марка Софијанопула, а дириговање на престижној Accademia Musicale Pescarese под вођством великог маестра Доната Ренцетија. Своје музичко усавршавање дугује и другим значајним личностима, маестру Петру Соавеу, Александру Шкљарову, Семјонову, Славку Магдичу и Шамбадалу. Један је од ретких акордеониста који је дипломирао дириговање, а истовремено наставио каријеру као концертни извођач, диригент и композитор. Захваљујући свом таленту, свестраности и оригиналности, хвата се у коштац са најразличитијим музичким пројектима истовремено, од великана репертоара за оркестре до кросовера, од савремене музике до увек нових позоришних продукција.

Редовно сарађује са најзначајнијим диригентима, солистима и композиторима у свету, међу којима свакако морамо поменути Сузану Малки, Данијела Кавка, Золтана Песка, Лу Јиа, Франческа Ланзилота, Марко Ангијуса, Софија Губајдулина, Азио Корги, Лука Франческони, Фабио Нидер, Жан Франсе итд. са којима изводи значајне светске и италијанске премијере. Такође блиско сарађује са организацијама и оркестрима највеће уметничке и културне вредности, међу којима су министарства за културу Италије и Словеније, RAI National Symphony Orchestra, Филхармонијски оркестар Novecento, Торино Филхармонијски оркестар, Регионална оркестарска фондација Тоскане, Филхармонијски оркестар Калабрије, Филхармонијски оркестар Пескаре, Филармонија Венета, Словенско народно гледалишче у Љубљани, Опера у Марибору, Народно позориште у Ријеци, Музички бијенале у Венецији, Болоњски фестивал и многи други, као и са бројним италијанским конзерваторијумима и иностраним академијама. Најзад, важан је однос са позориштем, где се изражава као композитор, корепетитор, сценски музичар и глумац, а где је сарађивао са редитељима, писцима и глумцима међународне славе, међу којима Клаудио Магрис, Давид Риондино, Паоло Мађели, Едуард Милер, Јануш Кица, Ивица Буљан, Игор Писон и Марко Сосич.

ДАРИО ЂОРЂЕЛЕ бас-баритон, живи у Верони (Италија), дипломирао је певање на Конзерваторијуму у Болцану и стекао многа признања. Добитник је прве награде на бројним такмичењима у својој земљи. Најзначајнији наступи укључују његов оперски деби 1996. године у Театру у Модени као и наступи у многим значајним позориштима: Regio у Торину, Опера у Риму, Massimo у Палерму, Comunale у Фиренци, Donizetti у Бергаму, Carlo Felice у Женови, Верди у Трсту, La Fenice у Венецији, Арена у Верони, Opéra Comique у Паризу, Народно позориште и Велико позориште Sejong у Сеулу, Theater an der Wien, and Konzerthaus у Бечу. У сезони 2020. Дарио Ђорђеле наступа у Лукрецији Борџија у Театру Верди у Трсту, на два гала концерта у Арени у Верони, такође пева The Telephone  Менотија и Il segreto di Susanna из Wolf-Ferrari за Piccolo Festival del Friuli. Свој репертоар је проширио на 50 улога као што су: Моцарт (Фигаро, Лепорело, Папагено, Дон Алфонсо, Гуљелмо), Росини (Дон Бартоло, Дон Мањифико, Тадео, Брускино, Дон Парменионе, Тобија Мил), Доницети (Дулцамара, Дон Паскуале, Дон Анибале, Енрико, Гаспаро), Верди (Мелитон, Бароне, Маркезе, Силвано, Монтероне), Пучини (Марчело, Шонар, Сагрестано, Пинг, Јамадори), Бизе (Моралес, Данкаиро), Гуно (Меркуцио, Грегоријанглос, Мартин) (Мартин), Меноти (Бен), Волф-Ферари (Гил). Снимио је неколико улога за NAXOS, RAISAT, RAI5 live и сарађивао са уметницима као што су Р. Панераи, П. Доминго, Ј. Карерас, Л. Нуци, М. Девиа, Н. Санти, Д. Орен, Д. Ренцети, Ц. Шимоне, М. Армилиато, Г. Гелмети. Г. Носеда.

Говори немачки и добар је мађионичар и жонглер.

Претходна објаваКамерни ансамблСледећа објава ПЕСМОМ НАШИХ САВРЕМЕНИКА

Друштвене мреже:

Последње вести:

Градски Камерни Оркестар Шлезингер 14.02.202224/06/2022
ГКО Шлезингер са пијанистом Јуријем Котом 18.01.202224/06/2022
ОЛЕГ КИРЕЈЕВ ЏЕЗ КВАРТЕТ21/06/2022

Категорије:

  • Galerija
  • Koncerti
  • Uncategorized
  • Vesti

Тагови:

александар јаковљевић александра милановић астор пјацола афанасјев бах бетовен биљана горуновић блисс бојана ђоловић бојан тешић галерија ђура јакшић дарио ђорђеле доменико скарлати емилија фадини игор зорбин корели марко марковић менделсон мирослав павловић никола пековић прва крагујевачка гимназија роктет саша мирковић татјана милошевић хендл шлезингер шостакович ђулио бидау јосип славенски џорџ гершвин

Контакт

Саве Ковачевића 5
34 000 Крагујевац
034 334 264
muzickicentarkg@gmail.com
Понедељак-Петак
08.00 – 16.00

Последње вести

Градски Камерни Оркестар Шлезингер 14.02.202224/06/2022
ГКО Шлезингер са пијанистом Јуријем Котом 18.01.202224/06/2022
ОЛЕГ КИРЕЈЕВ ЏЕЗ КВАРТЕТ21/06/2022

Инстаграм

Сви волимо лепе летње вечер Сви волимо лепе летње вечери, а ово ће бити разлог више да уживамо у њима!✨

Добродошли на Крагујевачко културно лето!☺️

Музички центар Крагујевац као један од организатора манифестације у складу са овогодишњим слоганом - "Дах културе" доноси вам веома богат културни програм:

▫ 5. јул
THE STRINGS OF DESIRE Зоја Ђорђевић харфа
Летња сцена Дома омладине од 19 часова

▫ 14. јул
JAZZ CLASSIC QUARTET Олег Кирејев
Летња сцена Дома омладине од 20 часова

▫ 1. август
DUO CANTABILE Дарко Перчевић кларинет и Илија Лазаревић клавир
Летња сцена Дома омладине од 20 часова

▫ 15. август
гудачки квартет Пандора
Прва крагујевачка гимназија од 20 часова

▫ 23. август
Стефан Ивковић, клавир
Прва крагујевачка гимназија од 20 часова

#kragujevac #kragujevackokulturnoleto #koncert #leto
Поводом великог српског празника Видовдана у Старој Цркви у Крагујевцу Градски камерни хор “Лицеум” је извео неколико композиција духовне музике руских, бугарских и српских аутора. Као солисти наступили су: ђакон Недељко Дикић, Марта Мезеи, Бојан Булатовић и Стеван Јовановић. Дириговала је др Катарина Станковић.

Чланови хора су поздрављени великим аплаузом. У срдачном разговору у просторијама Парохијског дома, изражена је жеља братства Храма Свете Тројице, да идуће године “Лицеум” одржи концерт у порти Храма, у оквиру прослављања славе Старе Цркве и манифестације “Градске литијске свечаности”.

#kragujevac #liceum
Од првог момента се тражило Од првог момента се тражило место више, све је указивало да ће концерт бити посебан, али сва наша очекивања су надмашена!

У пуној Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије еминентни уметници из Италије, Дарио Ђорђеле и Игор Зобин уз Крагујевачки симфонијски оркестар приредили су нам спектакуларно вече поводом Светског дана музике и на најбољи начин нас подсетили због чега нам је музика толико важна! Уживали смо у свакој секунди!😊

Хвала на дивном концерту, великом интересовању и свим позитивним коментарима. Видимо се у наставку концертне сезоне!

Концерт је реализован у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и "Piccolo opera" фестивалом из Горице.

@iicbelgrado 
@piccoloperafestival 

#kragujevac #koncert #prvakragujevackagimnazija
Концертну сезону настављам Концертну сезону настављамо песмом наших савременика.🎹

◽️ Среда, 29. јун
◽️ Кућа Ђуре Јакшића
◽️ 19.00

Маријана Радосављевић (сопран) - добитница бројних награда од којих су најзначајније две прве награде у соло, и у категорији камерних састава на Међународном такмичењу соло певача “Бруна Шпилер” у Херцег Новом 2010. године, две друге награде на истом такмичењу 2011. године. Као члан трија «Артиум» добитник је друге награде на Међународном тамичењу „Даворин Јенко“ у Београду и прве награде на Међународном пијанистичком такмичењу у Смедереву 2016.године. Додељена јој је и награда града Петровца на Млави за изузетна остварења из области уметности 2007. године.

Дарја Самофалова (клавир) - лауреат је и добитница многих награда на националним и интернационалним такмичењима, међу којима се издвајају: Апсолутни победник и специјална награда “Premio Speciale Musica Est” на XVIII Међународном такмичењу младих пијаниста “Citta di Barletta” у Италији 2009, друга награда на међународном такмичењу “Петар Коњовић” у Београду и трећа награда на међународном такмичењу у Риму 2016. Више награда освојила је у саставу клавирског дуа са колегиницом Маријом Васић (класа проф. Дејана Суботића). Добитница је награде фонда Слободанка Милошевић - Савић за најбољег студента четврте године и за најбољи постигнут успех из главног предмета у академској 2013/14. години.

#kragujevac #koncert
Без познавања граница и јез Без познавања граница и језика, музка нас повезује и представља један од најлепших украса свакодневнице.🎶

Почевши од 1982. године, 21. јун се обележава као Светски дан музике и тим поводом вас позивамо да нам се придужите на концерту који ће се одржати у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије.

◽️ Уторак, 21. јун
◽️ Свечана сала Прве крагујевачке гимназије
◽️ 20.00

#koncert #prvakragujevackagimnazija #kragujevac #svetskidanmuzike
Велико нам је задовољство ш Велико нам је задовољство што имамо прилику да најавимо гостовање вишеструко награђиваног италијанског диригента, акордеонисте и композитора Игора Зобина.

Сигруни смо да ће гости из Италије Игор Зобин и Дарио Ђорђеле удруженим снагама са Крагујевачким симфонијским оркестром приредити изузетан концерт поводом Светског дана музике.

Видимо се 21. јуна у Свечаној сали Прве крагујевачке гиманазије.

◽️ Уторак, 21. јун
◽️ Свечана сала Прве крагујевачке гимназије
◽️ 20.00

Концерт се реализује у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и "Piccolo opera" фестивалом из Горице.🎶

@iicbelgrado 
@piccoloperafestival 

#kragujevac #koncert #prvakragujevackagimnazija #svetskidanmuzike
Еминентни италијански умет Еминентни италијански уметник Дарио Ђорђеле придружиће се као солиста Крагујевачком симфонијском оркестру на концерту поводом Светског дана музике заказаном за 21. јун у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије.🎶

ДАРИО ЂОРЂЕЛЕ бас-баритон, живи у Верони (Италија), дипломирао је певање на Конзерваторијуму у Болцану и стекао многа признања. Добитник је прве награде на бројним такмичењима у својој земљи. Најзначајнији наступи укључују његов оперски деби 1996. године у Театру у Модени као и наступи у многим значајним позориштима: Regio у Торину, Опера у Риму, Massimo у Палерму, Comunale у Фиренци, Donizetti у Бергаму, Carlo Felice у Женови, Верди у Трсту, La Fenice у Венецији, Арена у Верони, Opéra Comique у Паризу, Народно позориште и Велико позориште Sejong у Сеулу, Theater an der Wien, and Konzerthaus у Бечу. У сезони 2020. Дарио Ђорђеле наступа у Лукрецији Борџија у Театру Верди у Трсту, на два гала концерта у Арени у Верони, такође пева The Telephone Менотија и Il segreto di Susanna из Wolf-Ferrari за Piccolo Festival del Friuli.

◽️ Уторак, 21. јун
◽️ Свечана сала Прве крагујевачке гимназије
◽️ 20.00

#kragujevac #koncert #prvakragujevackagimnazija
Драги пријатељи, позивамо в Драги пријатељи, позивамо вас да заједно обележимо 21. јун - Светски дан музике!

У сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и "Piccolo opera" фестивалом из Трста припремили смо концерт Крагујевачког симфонијског оркестра коме ће се придружити солиста Дарио Ђорђеле (Италија) и диригент Игор Зобин (Италија).

◽️ Уторак, 21. јун
◽️ Свечана сала Прве крагујевачке гимназије
◽️ 20.00

@iicbelgrado 
@piccoloperafestival 

#kragujevac #koncert #prvakragujevackagimnazija
Клавирски трио у Бе-дуру, Оп Клавирски трио у Бе-дуру, Оп 11, започео је живот у зиму 1797–1798. као трио за ретку комбинацију инструмената - кларинет, виолончело и клавир. Али са циљем да повећа продају, Бетовен га је објавио у алтернативној верзији за клавирски трио, преносећи деоницу кларинета, уз минималне измене, на виолину. Међутим, када је објављен, ултраконзервативни критичар Allgemeine musikalische Zeitung сматрао је да је трио „тежак“ и ставио је на терет Бетовена да је писао „неприродно“. Али Бетовен, будући да је Бетовен, има много привлачних и пикантних потеза. Вероватно је бечки кларинетиста Јосеф Бер, за кога је Бетовен написао оригиналну верзију дела, тај који је предложио тему за варијације, омиљену нумеру нове комичне опере Јозефа Вајгла L’amor marinaro ('Љубав на мору'), премијерно изведене у бечком Бургтеатру у октобру 1797. Према речима Бетовеновог ученика Карла Чернија, композитор је често размишљао о писању алтернативног финала и остављању варијација да стоје као засебно дело – вероватно зато што су му биле превише лагане. У ствари, ових девет варијација су међу најинвентивнијима у раном Бетовеновом раду. 

Неки људи се рађају стари; неки прерано остаре. Јоханес Брамс је припадао овој последњој категорији. Скице и фотографије композитора са 20 година откривају згодног, али интензивног и осетљивог човека. Његова музика у то време имала је младалачки жар, била је експанзивна, пуцала по шавовима. Али судбина се није лепо односила према њему. Трагична смрт његовог идола и ментора Роберта Шумана 1856. године и несебична оданост и љубав коју је Брамс понудио удовици окупиралили су га, што је резултирало веома раном зрелошћу. Округли, брадати Брамс, који нам је познат са фотографија, није био стар по годинама, већ по духу помиреном са усамљеношћу. Када је имао 58 година, Брамс је у тестаменту назначио да више неће компоновати, да ће отићи у пензију. 1/2
Пратите нас

Друштвене мреже

Превод

sr Serbian
ar Arabicbg Bulgarianzh-CN Chinese (Simplified)en Englishfr Frenchde Germanel Greekhu Hungarianit Italianja Japanesept Portuguesero Romanianru Russiansr Serbianes Spanishtr Turkish